Deri ürünleri kiralama, Floransa ilinde ve Scandicci tedarik zincirinde artıyor

Sevilay

Yeni Üye
Moda-deri eşya sektörü, veriler Scandicci tedarik zincirinin büyük dinamizminden bahsediyor: 2022’de Floransa ilinde deri eşya sektöründe 10.305 işe alım, yalnızca Scandicci bölgesi için 2021’e kıyasla %38’lik bir büyüme. Bunlar, Floransa İstihdam Merkezi tarafından yayınlanan ve Toskana Bölgesi, Toskana Bölge İstihdam Ajansı (Arti) ve Mita Vakfı tarafından dün Castello dell’Acciaiolo’da Scandicci’de (Fi) düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan verilerdir ( İtalya Toskana Akademisi’nde yapılmıştır).
Floransalı moda ve deri eşya bölgesi, göstergeleri Covid öncesi seviyelere getirerek sektörün toparlanmasını hızlandırıyor ve zorluyor. Sektörde birçok fırsat, tedarik zincirinde yer alan firmaların birçok personel ihtiyacı bulunmaktadır.

Etkinliğin sabah oturumunda Its Mita’nın yönetmen Antonella Vitiello ve başkan Massimiliano Guerrini ile yaptığı müdahaleler. Fendi’nin yöneticisi Alberto Pirillo da katıldı. Scandicci belediye başkanı Sandro Fallani ve Scandicci Belediyesi mesleki eğitim meclis üyesi Diye Ndiaye’den selamlar. Florence ve Prato di Arti istihdam hizmetleri sektörünün yöneticisi Monica Becattelli, Pnrr’de yer alan aktif istihdam politikaları reform programı olan Gol tarafından sunulan araçları örnekledi: “Gol programının eğitim kurslarının sunduğu fırsatlar, işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verecek profiller – Becattelli’yi açıklıyor – yeniden beceri kazandırma kursları (becerilerin yeniden nitelendirilmesi) için metropol şehri Floransa’da etkinleştirilecek 20 kurstan bahsediyoruz, beceri artırma (becerilerin güncellenmesi) için ise halen 16 kurs var Floransa’dan metropol şehir”. 1 Ocak – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında deri eşya sektöründeki işgücü piyasasının dinamizmi, Floransa ilinde 10.305 işe alım akışını, 2021’e kıyasla metropol şehir için +%27, karşılaştırmalı olarak Scandicci bölgesi için +%38 büyüme olduğunu gösteriyor. İyi niyet önemli bir rakamı temsil ediyor ve %50’si işe alınan kadınlardan oluşuyor.

“İşçiler için istikrarlı sözleşmelerin kalitesini vurguluyorum. 2022’de işe alım – devam ediyor Becattelli – Floransa bölgesindeki deri ürünleri sektöründe kalıcı sözleşmelerde %60, sabit vadeli sözleşmelerde %33, çıraklık eğitiminde %7’dir.
Adayları tedarik zincirinde boş olan rollere ve uzman figürlere başvurmaya davet eden bir olasılık.

Gün içinde konuşan eğitim, öğretim ve çalışmadan sorumlu bölge meclis üyesi Alessandra Nardini’ye göre, “2022’de Toskana, deri ürünleri ihracatında ilk İtalyan bölgesi olduğunu doğruladı ve bölgemizde ısrar eden şirketler üretimde ulusal zirvede. ve Made in Italy’nin ihracatı. Hem Toskana’da şirketlerin varlığının koşullarını oluşturmak ve pekiştirmek hem de gerekli profesyonel figürleri eğitmek ve böylece istihdamı teşvik etmek için yatırım yapmaya ve taahhüdümüzü güçlendirmeye devam etmek esastır. sosyal ortaklarla mutabık kalınan yeni İstihdam Anlaşmasının kaynakları ve önlemleri, Pnrr tarafından finanse edilen yeni Gol aktif istihdam politikaları programı ve Avrupa Sosyal Fonu 2021-2027’nin yeni programlaması temeldir. bir: iş. İstikrarlı, güvenli ve kaliteli iş”.

Dün öğleden sonra 147 katılımcı, deri eşya sektörü için “işe alım günü” seçimleriyle karşı karşıya kaldı, adaylar Toscana Lavoro portalında yayınlanan teklifler ve Floransa ve Prato’daki istihdam merkezlerinde düzenlenen “açık günler” aracılığıyla seçildi. Öğleden sonra elemelere katılan 5 şirketin önemli gruplarının tamamı Toskana’daki üretim merkezlerinden geldi. Bunlar arasında çalışanı Danila Battafarano’nun dün gerçekleşen girişimi övdüğü Triple Due Srl: “Arti’nin ve Floransa ve Prato İstihdam Merkezlerinin çalışmaları sayesinde çok iyi geçti. Adaylarla doğrudan konuşmak – diye devam ediyor Battafarano – hayatlarına girmekle eşdeğerdir ve her zaman ilham verici ve belirleyici bir karşılaştırmadır, insan kaynaklarının hizmetindeki işe alım görevlileri olarak işimizin önemini anlamamızı sağlar ”.

[In collaborazione con l’ufficio stampa dell’Agenzia regionale toscana per l’impiego]