Dünya Otizm Günü için Giani: “Seninle olamadığım için üzgünüm ama yakında görüşeceğiz”

Sevilay

Yeni Üye
“Floransa dışındaki diğer kurumsal taahhütlere çağrıldığım için çok üzgünüm. Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde keşke yanınızda olabilseydim. Ama yıldönümleri dışında, yarın heyetlerinizden biriyle görüşebileceğimi bildirmek isterim. Bu vesileyle, herkesin isteklerini sunabilmesi için bu kez katılmak isteyen herkesle yeni bir randevu üzerinde anlaşacağız, duymak için can atıyorum” dedi.

Bölge Başkanı Eugenio Giani, Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle otizmden etkilenen insanların ailelerine bir mesaj vermek istedi. Heyetlerinden biri bölgesel sağlık hizmetleri sektörünün bölge müdürü tarafından Palazzo Sacrati Strozzi’de kabul edildi.

“Benim ve inanıyorum ki sizin de dileğiniz, otizmin daha iyi yönetilmesi ve etkilenen deneklerin ve ailelerinin ihtiyaçları için somut taahhütler içeren sizinle Bölge arasında yakında bir anlaşma imzalamak. Hayat projelerinde birlikte vereceğimiz yeni kararlar düşünüyorum. Bu arada, otistik insanlar için en iyi çözümleri ve en iyi yolları tanımlayabilen çok disiplinli bir sosyo-medikal ekip kurmaya ve aynı zamanda Pass ağını, özel ihtiyaçları olan bireyler için Care Pathways’i güçlendirmeye kararlıyım. zaten aktif olan ancak genişletmek için çalıştığımız ve hepiniz için daha da faydalı olması gereken. Kısacası, otistik deneklerin ihtiyaçlarına olan dikkatimiz kesinlikle azalmadı, aksine güçlendi”.