Mesleği fitness olan bir editör

Seksenler

Yeni Üye
Times Insider kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı açıklayarak gazeteciliğimizin nasıl yaratıldığına dair perde arkası bilgiler sunuyor.

Molly Mirhashem kelimenin tam anlamıyla daireler çizerek koşmaya alışkın.

Bayan Mirhashem haftanın altı günü Brooklyn'deki Crown Heights'taki evinin yakınında koşuyor. Haftalık koşu rotasının büyük bir kısmı yakındaki bir parkın 3,5 mil uzunluğundaki döngüsünde tamamlanıyor. Aldığı eğitim ona çok fayda sağlayacak: Bu hafta sonu New York'un kuzeyinde Buffalo Maratonu'nu koşacak. Maraton hastalığına yakalandığı 2017 yılından bu yana dokuzuncu kez 26,2 mil koşacak.

Well Desk Editörü ve Fitness Editörü Bayan Mirhashem, Haber'a geçen ay Outside Magazine'den katıldı ve burada diğer görevlerin yanı sıra sağlık ve wellness makalelerini atamak ve düzenlemek gibi sekiz yıl geçirdi.

The Times'daki hedeflerinden biri, fitnessla ilgilenen ancak biraz daha fazla rehberlik isteyen okuyuculara ulaşmaktır.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, “Çok konuştuğumuz yeni başlayanlar var ve bir de maraton sürelerinde en küçük, marjinal gelişmeyi arayan uzmanlar var” dedi. “Ortadaki okuyuculara hizmet etmenin yolları olduğunu düşünüyorum.”

Burada Bayan Mirhashem, yeni işine başlamak için kendisini neyin motive ettiğini ve fitness sektöründeki en büyük zorlukların neler olduğunu bize anlatıyor. Bunlar düzenlenmiş alıntılardır.

Her zaman fitness ile ilgileniyor muydunuz?

Hayatım boyunca koşucu oldum. Gençlik atletizmiyle başladım ve lise boyunca da orada kaldım. Üniversitede atletizm ve kros koşusu yaptım ve ardından maratonları denedim.

Fitness sevginiz ile gazetecilik tutkunuz ne zaman bir araya geldi?

Üniversiteden sonra bir süre Washington'daki siyasi haber medyasında çalıştım. Daha sonra 2016 yılında, Outside'da editör asistanı olarak çalışmak üzere Santa Fe'ye taşındım. Sağlık ve fitnessa olan kişisel ilgimi işimle ilk kez birleştirmeye başladım. Dışarısı sadece fitnesstan daha fazlasıydı; her türlü sağlık ve sağlıklı yaşam hikayesi üzerinde çalıştım.

Bir fitness haftası sizin için nasıl geçiyor?

Pek çok insan, bir fitness editörü olarak çok fazla takviye aldığımı veya her türden çılgın fitness dersleri aldığımı düşünüyor. Ancak günlük rutinim oldukça basit. Haftanın altı günü koşuyorum. Araştırmaların söylediği kadar olmasa da hafif esneklik ve vücut ağırlığı egzersizleri yapıyorum.

Beat'inizin en büyük zorluğu nedir?

Fitness ipuçları sıkıcı ve tekrarlayıcı görünebilir, ancak fitness aslında keyif aldığınız bir egzersiz türü bulmak, bunu düzenli olarak yapmak, yeterince dinlenmek ve yeterince su içmekle ilgilidir. Pek çok insanın bunun için zamanı yok. En büyük zorluk, temel bilgileri, spor veya maraton koşularıyla pek ilgilenmeyen insanlara hitap edecek şekilde öğretmenin yeni yollarını bulmaktır.

Makale fikirlerini nerede bulabilirsiniz?

Çok fazla sağlık ve fitness bülteni okudum, aşina olduğum bir yer. Uzun zamandır koşucu olduğum için topluluğumun ve arkadaş çevremin büyük bir kısmı koşuculardan veya sadece fitness ve egzersizle ilgilenen kişilerden oluşuyor. Yani tanıdığım insanlar arasında doğal olarak konuşmalar çıkıyor ve sonra belirli fikirlerin sağlam mı yoksa sadece anekdotsal mı olduğunu çözme işini yapmam gerekiyor. Dışarıda ayrıca sahada olan, yeni araştırmalara ayak uyduran ve sürekli insanlarla konuşan köşe yazarlarından ve muhabirlerden oluşan gerçekten harika bir çekirdek kitlem vardı.

Özellikle gurur duyduğunuz bir Dışarıdan makale var mı?

Yaklaşık yedi yıl boyunca Alex Hutchinson tarafından yazılan “Ter Bilimi” adlı bir köşe yazısını yönettim. Dayanıklılık sporları ve antrenman bilimindeki yeni bulgulara değindi. Fizik alanında doktorası var ve elit bir koşucu ama en önemli içgörüleri özetleme konusunda bir yeteneği vardı. Onunla çalışmak, hizmet gazeteciliğinin bu alandaki rolü hakkındaki tüm felsefemi gerçekten şekillendirdi ve bana şüpheci bir bakış açısına sahip olmanın yanı sıra empatik olmanın önemini gösterdi.

Ayrıca spor bilimi araştırmalarındaki cinsiyet farkı ve kadınlar üzerinde ne kadar az araştırma yapıldığına dair birçok hikaye üzerinde çalıştım. Bu hikayelerin çoğu, daha sonra kaç tane antrenman ve beslenme protokolünün kasıtlı olarak kadınları kapsamayan küçük çalışmalara dayandığı ve bunun kadın sporcular için ne anlama geldiği hakkında bir kitap yazan Christine Yu tarafından yazılmıştır.

Antrenman çalma listenizde hangi şarkı tekrarlanıyor?

Koşarken müzik dinlemiyorum.

Vay. Nedenmiş?

Çevremin ve doğanın farkında olmak istiyorum. Bir parkta aynı turu milyonuncu kez koşsam bile her şeyi fark ediyormuşum gibi hissetmek istiyorum. Daha teknik düzeyde, bir şey dinlerken çaba düzeyimi ölçmekte de zorlanıyorum.

Yani sadece iç monologunu mu dinliyorsun?

Evet maalesef.